آزمون نظام مهندسی

21 نکته طلایی مطالعه برای آمادگی آزمون های نظام مهندسی

21-نکته-طلایی-مطالعه-برای-آمادگی-آزمون-های-نظام-مهندسی

نکات طلایی مطالعه به شما کمک میکند تا در آزمون های نظام مهندسی آمادگی بیشتری داشته باشید.

آزمون نظام مهندسی یکی از چالش برانگیزترین آزمون ها برای ورود به بازار کار و گرفتن مجوز نظام مهندسی می باشد.

مطالب زیادی برای یادگیری، سازماندهی نگه داشتن و به خاطر سپردن در راه قبولی در آزمون نظام مهندسی وجود دارد.

رعایت نکات موثر مطالعه می تواند به کاهش استرس و افزایش رتبه شما در آزمون نظام مهندسی عمران یا معماری شما کمک کند.

هر تکنیک مطالعه برای هر داوطلب آزمون نظام مهندسی کار نمی کند، بنابراین چند مورد از این نکات مهم مطالعه را امتحان کنید تا بفهمید کدام یک برای شما بهتر است.

1- از زمان کلاس های آمادگی آزمون نظام مهندسی بتاسیویل حداکثر استفاده را ببرید

در تمام جلسات کلاس شرکت کنید، به مطالب تدریس شده توجه زیادی داشته باشید و طوری یادداشت برداری کنید که برای شما منطقی باشد.

هدف این است که وقتی یادداشت های خود را بعداً مرور می کنید، بتوانید آنها را درک کنید.

در صورتی که مطلبی برای شما مبهم بود در گوشه ای یادداشت کنید و پس از اتمام جلسه از پشتیبان پکیج آمون نظارت و اجرا بپرسید.

2- میتوانید در گروه و شبکه های اجتماعی VIP با دیگر داوطلبان مکاتبه کنید

علاوه بر دوست‌یابی، تشکیل گروه‌های مطالعه در هر یک از دوره های آزمون نظام مهندسی راهی ارزشمند و سرگرم‌کننده برای مرور مطالب است.

این کار با هم به ایجاد عادات خوب مطالعه کمک می کند، همکاری در پرسش و پاسخ های گروهی میزان درک مطلب و اعتماد به نفس را افزایش می دهد. شما میتوانید یک شریک برای مقایسه یادداشت ها پیدا کنید.

شما می توانید با هم کار کنید، با هم مطالعه کنید، به یکدیگر کمک کنید و یکدیگر را برای بهتر شدن تشویق کنید.

3. از مدت زمان پشتیبانی دوره استفاده کنید

اگر با یک مفهوم یا موضوع مشکل دارید، اساتید شما می توانند کمک کنند. برای درک بهتر مطالب بحث، نکات مفید مطالعه در مورد نحوه آماده شدن برای آزمون ی، در در طول دوره با استاد خود تماس بگیرید یا سوالات خود را ارسال کنید.

شما همچنین با مربی خود رابطه ای ایجاد خواهید کرد که می تواند به یک مربی ارزشمند منجر شود.

4. فلش کارت ایجاد کنید

یکی از نکات مهم مطالعه برای داوطلبان آزمون نظام مهندسی شامل بازنویسی مطالب اصلی، مفاهیم و تعاریف مهم بر روی فلش کارت است. فلش کارت ها همچنین به شما امکان می دهند بدون کمک دیگران خود را امتحان کنید.

فلش کارت های دیجیتال و برنامه های مطالعه راه دیگری برای سازماندهی و بررسی مطالب هستند.

5. یک محل مطالعه خوب پیدا کنید

برخی از داوطلبان سکوت کامل یک محیط کتابخانه را دوست دارند، در حالی که برخی دیگر شلوغی و تحرک یک کافه شلوغ را دوست دارند. برخی از داوطلبان نشستن پشت میزهای خود را برای مطالعه ترجیح می‌دهند، برخی دیگر یک مکان مطالعه در بیرون زیر نور خورشید را دوست دارند.

بهترین محیط مطالعه برای شما، محیطی است که بیشترین بهره‌وری را داشته باشد این که چه مکانی مناسب مطالعه است بستگی به شما دارد و بهتر است مکان ها و حالت های مختلف را امتحان کنید تا به بهترین حالت ممکن دست یابید.

6. تغییر موضوع یا مطلب

صرف زمان زیاد روی یک موضوع می تواند تمرکز شما را از دست بدهد. یکی از مهم ترین نکات مطالعه برای آزمون نظام مهندسی، تغییر مباحث هر 30 دقیقه یا بیشتر برای جلوگیری از خستگی یادگیری است.

زمانی که به مغز خود استراحت دادید، موضوعات چالش برانگیز را دوباره مرور کنید.

7. بخوانید و مرور کنید – سریع و دوره ای

بر اساس اصل منحنی فراموشی ابینگهاوس، ما 70 درصد از آموخته هایمان را در عرض 24 ساعت فراموش می کنیم.

مرور ایده‌های جدید یک روز بعد از کلاس به افزایش یادگیری و درک مطلب کمک می‌کند—بنابراین هر شب زمانی را برای مرور سریع اختصاص دهید. فصل‌ها را به بخش‌ها تقسیم کنید و قبل از ادامه، مطالب را در پایان هر کدام مرور کنید.

با خلاصه کردن جنبه‌های مهم خواندن، یادداشت برداری کنید تا بتوانید به راحتی آنها را بدون نیاز به بازخوانی کل فصل‌ها مرور کنید. بخش‌های دشوار را نشانک‌گذاری کنید تا بعداً دوباره از آن بازدید کنید.

8. منظم باشید

برنامه ریزی جلسات کلاس، تکالیف و جلسات مطالعه برای منظم ماندن بسیار مهم است.

از پشتیبان خود برای پیگیری مهلت ها، تاریخ ها و زمان های دوه های آمادگی آرمون نظام مهندسی استفاده کنید تا هیچ چیز مهمی را فراموش نکنید.

برنامه درسی کلاس خود را برای تاریخ های کلیدی بررسی کنید و زمان را برای یک برنامه مطالعه که برای شما مناسب است برنامه ریزی کنید.

9. تصویر سازی کنید

با فشرده کردن مطالب و خط کشی یا برجسته کردن کلمات و مفاهیم کلیدی، بر مهمترین بخش های یادداشت های کلاس خود تمرکز کنید.

طرفدار یادداشت های نوشتاری سنتی نیستید؟

سعی کنید آنها را به نمودارها، نمودارها، نقشه های ذهنی یا طرح های کلی تبدیل کنید تا تصاویری بسازید که می توانند به شما در درک مفاهیم پیچیده کمک کنند.

10. یک معلم خصوصی پیدا کنید

دوره های بتا سیویل شامل دورره های آمادگی آزمون نظام مهندسی برای دوره نظارت و اجرا معماری و نظارت و اجرا عمران هستند. شما با تهیه پکیج های دوره یک پشتیبان خصوصی خواهید داشت تا هر زمان به سوال یا مشکلی برخوردید بتوانید سریع به راه حل برسید.

11. بر روی مفاهیم تمرکز کنید

به خاطر سپردن به معنای یافتن راه هایی برای یادآوری و تکرار مفاهیم است. درک کمی عمیق تر می شود و به این معنی است که می توانید دانش جدید را در سناریوهای مختلف به کار ببرید و بدانید که چگونه با مفاهیم دیگر ارتباط دارد. آزمون های نظام مهندسی اغلب درک را آزمایش می کنند، نه فقط حفظ کردن را.

12. در جلسات پیش آزمون بتاسیویل شرکت کنید

هر زمان که یک جلسه مرور پیش آزمون را قبل از پایان دوره ها به شما ارائه می دهیم، حتما شرکت کنید. اینجاست که می توانید اطلاعات مهمی در مورد فرمت آزمون و آنچه ممکن است در سؤالات پوشش داده شود بیابید و همچنین موضوعات کلیدی برای تمرکز بر مطالعات خود را نیز بیاموزید.

13. متمرکز بمانید

حفظ ذهن شما در مسیر درست می تواند به سادگی استراحت دوری از تلفن و دوستانتان باشد. مقداری موسیقی دستگاهی یا هدفون حذف نویز گوش دهید و تلفن همراه خود را در حالت هواپیما قرار دهید تا به شما کمک کند روی مطالعه خود تمرکز کنید.

14. استراحت کنید

به مغز و بدن خود فرصت تازه کردن بدهید تا بتوانید با انرژی و تمرکز به مطالب نزدیک شوید.

طبق گفته Oxford Learning، «به ازای هر 30 دقیقه مطالعه، یک استراحت کوتاه 10 تا 15 دقیقه ای برای شارژ مجدد داشته باشید.

جلسات کوتاه مطالعه موثرتر است و به شما کمک می کند از زمان مطالعه خود به بهترین نحو استفاده کنید.

بنابراین، بایستید، و دقایقی از محل مطالعه دور شوید و قبل از بازگشت به کتاب، کمی هوای تازه تنفس کنید.

15. به خوبی از خود مراقبت کنید

پر کردن معده تان با غذاهای ناسالم برای صرفه جویی در زمان هوشمندانه ترین استراتژی برای مطالعه نیست. درعوض، یک رژیم غذایی متعادل از «غذاهای مفبد برای مغز» مانند میوه‌ها و سبزیجات تازه، مواد پروتئین دار و چربی‌های سالم داشته باشید تا ذهن خود را تقویت کنید.

همین امر در مورد خواب نیز صدق می کند: برای استراحت خوب شبانه در شب قبل از امتحان برنامه ریزی کنید.

مرور شب امتحان به شما کمکی نمی کند و تنها باعث افزایش استزس و بدخوابی شما میشود.

16. به مطالعه تان سرعت دهید

انباشته کردن تمام مطالعه شما در هفته پایانی می تواند منجر به فرسودگی شغلی و اضطراب شود.

مطالب را به موضوعات تقسیم کنید و مراحل مرور کنید تا به طور کامل اطلاعات را درک کنید.

17. رویکرد درست را اتخاذ کنید

انواع مختلف آزمون های نظام مهندسی نیازمند رویکردهای مطالعه متفاوتی است.

انتخاب چندگانه به معنای تمرکز بر تعاریف و مفاهیم است.

سوالات تشریحی از شما می‌خواهد که درک مفهومی از مطالب را نشان دهید. از پشتیبان خود در مورد فرمت آزمون بپرسید تا بدانید چگونه باید آماده شوید.

18. با آموزش دادن به دیگران یاد بگیرید

توضیح دادن مفاهیم به یک همکلاسی راهی عالی برای اطمینان از اینکه خودتان واقعاً مطالب را درک می کنید و همچنین کمک به یادگیری آنها است.

وقتی راه‌های جدیدی برای توضیح مفهومی پیدا می‌کنید، با پردازش اطلاعات برای دیگران، بر آن تسلط پیدا می‌کنید.

19. از ساخت کلمات لذت ببرید

شکستن مطالب به قطعات کوچک و ایجاد کلمات اختصاری، عبارات، قافیه ها یا استعاره ها می تواند راهی ارزشمند و سرگرم کننده برای به خاطر سپردن مفاهیم باشد.

مهم نیست چقدر احمقانه است، این روش می تواند به شما کمک کند مفاهیم مهم امتحانات را به خاطر بسپارید. کلمات اختصاری و قافیه های مفید خود را با گروه مطالعه خود به اشتراک بگذارید تا به سایر داوطلبان تکنیک های مطالعه جالب و غیرمنتظره بدهید.

20. دانش خود را بیازمایید

هنگامی که درک کاملی از مطلب پیدا کردید یک آزمون از خودتان بگیرید. این به شما کمک می کند مطالب را در سطح عمیق تری درک کنید و فهمیدن آنچه که باید مطالعه کنید راهنمایی می کند.

سپس می توانید از امتحان تمرینی خود برای امتحان خود و گروه مطالعه خود استفاده کنید.

21. به خودتان پاداش دهید

عادات خوب مطالعه کار سختی است! از خودتان با وقفه ها و جوایز اندک پذیرایی کنید تا ادامه دهید.

میان وعده‌های سالم، پیاده‌روی‌های خوب در بیرون، یا حتی یک قسمت از برنامه تلویزیونی مورد علاقه‌تان راه‌های خوبی برای حفظ انگیزه شما هستند.

دانستن استراتژی های مطالعه موثر خود کلید موفقیت در آزمون نظام مهندسی است و یافتن نکات مطالعه ای که برای شما بهترین نتیجه را دارد، در وقت و انرژی شما صرفه جویی می کند و در نتیجه بهترین نتایج را به دست می آورید.

دوره های آمادگی آزمون نظام مهندسی بتاسیویل

پکیج آزمون نظارت و اجرا عمران

۵.۵۰۰.۰۰۰تومان

پکیج آمادگی “آزمون نظارت و اجرا عمران” نظام مهندسی شامل آموزش ویدیویی  مباحث ۵ تا ۱۲-مبحث۱۸ -مبحث ۱۹ -پیوست ۶-مبحث ۳ و ۴ و تست های تالیفی | پشتیبانی 24 ساعته

پکیج آزمون نظارت و اجرا معماری

۶.۰۰۰.۰۰۰تومان

پکیج آمادگی آزمون نظارت و اجرا معماری نظام مهندسی شامل آموزش ویدیویی مباحث 3 تا 22-تحلیل تستهای آزمون جامع سال های گذشته و تستهای تالیفی | پشتیبانی 24 ساعته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *